Pierwsze zakupy

Pierwsze zakupy już zrobione! Sakwy rowerowe, liczniki do rowerów, przewodnik po polskim wybrzeżu. Trochę tego jest, ale trzeba jeszcze więcej… 🙂 To będą ciężkie miesiące dla mojego portfela.

Przy okazji nauczyłem się już po kolei latarni, które chcemy odwiedzić! Nie jest ich dużo, bo tylko 14. Jednak powoli zaczynam myśleć tylko o wyjeździe choć mamy jeszcze pół roku do sierpnia. Trzeba się skupić na maturze… Matura… Tak… Kiedy ja chcę już wakacje 🙂

Ale cóż, w oczekiwaniu na wyprawę postaram się przybliżyć wam, drodzy czytelnicy i czytelniczki, polskie latarnie. Jestem w trakcie zdobywania książki o blizach (bo tak zwykło się nazywać latarnie nad morzem). Oprę się na książce Latarnie morskie polskiego wybrzeża K. Bielickiego.

Zacznę od latarni morskiej w Świnoujściu, ponieważ tak chcemy rozpocząć naszą wyprawę. Zapraszam do czytania i może oglądania (zobaczę, czy moje zdolności artystyczne, które są znikome, wystarczą, aby naszkicować tę budowlę).

5 odpowiedzi do artykułu “Pierwsze zakupy

  1. Mikołaj

   Na zbieranie pieczątek mamy specjalny „zeszycik” 🙂
   Paszport miłośnika latarni morskich – o którym jeszcze wspomnę, bo niedawno go zdobyliśmy! 🙂

   Dzięki za życzenia powodzenia, wierzę, ze damy radę 🙂

 1. ~Maja

  Super pomysł. Kibicuję już od dziś. Mam nadzieję, że to nie będzie wyłącznie rowerowo – szosą od latarni do latarni. Fajnie byłoby po drodze pozbierać także informacje o świecie, który odchodzi, zapomniany wśród wszechobecnej nowoczesności. Zawsze marzyły mi się po drodze rybackie chaty i długie, ciekawe pogaduchy z rybakami przy naprawianiu sieci. Chyba się spóźniłam. Sprawdzicie?

  1. Mikołaj

   Zobaczymy co w związku z tym da się zrobić, i będziemy zdawać relację z trasy na żywo o tym czy udało się znaleźć „ten świat, który odchodzi”. Oboje lubimy ciekawych ludzi i ich historię, więc jeśli takowych spotkamy na pewno poprosimy ich o morskie opowieści…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *